Kartony paletowe

Oferujemy dostarczenie kartonów paletowych, czyli takich, które stuprocentowo wykorzystują powierzchnię standardowej palety euro. Dlaczego warto wdrożyć takie rozwiązanie w firmie zajmującej się produkcją, importem albo konfekcjonowaniem towarów? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami oraz do współpracy z IPS-Europe.

Karton na paletę euro — dlaczego warto wykorzystywać?

Teoretycznie na palecie euro, służącej do hurtowego transportu, ustawić można karton dowolnej wielkości. Jednak w momencie, kiedy karton jest mniejszy albo większy od powierzchni palety, może to wiązać się z problemami. To przede wszystkim:

  • nieekonomiczny transport w przypadku kartonów zajmujących niecałą powierzchnię palety. Kiedy przeliczymy w skali roku, ile miejsca marnuje się na takiej palecie i ile jednostek można było załadować, to okazuje się, że takie działanie przynosi straty dla przedsiębiorstwa. Należy zoptymalizować procesy logistyczne i w stu procentach wykorzystywać dostępną przestrzeń transportową, by spedycja ładunków była maksymalnie opłacalna;
  • ryzyko uszkodzenia towarów w przypadku kartonu, który wystaje poza obrys palety nawet o kilka centymetrów. Zadaniem palety jest tłumienie wstrząsów oraz ochrona ładunku przed uszkodzeniem. Jeżeli karton umieszczony na palecie ma większą powierzchnię od niej, wówczas paleta nie spełnia swoich założeń;
  • ryzyko nałożenia dodatkowych opłat za transport ponadgabarytowy. W niektórych przypadkach firma kurierka może także odmówić przyjęcia takiego ładunku, ponieważ nie spełnia kryteriów określonych w regulaminie.

Karton paletowy: hurtowa dostawa od IPS-Europe

W IPS-Europe produkujemy różne rodzaje opakowań kartonowych. Wśród nich istotne miejsce zajmują kartony paletowe o ściśle określonym przeznaczeniu. Taki karton jest precyzyjnie dopasowany pod względem wielkości do standardowej palety euro, czyli ma wymiary 1200 x 800 mm. Idealne dopasowanie umożliwia skuteczne zabezpieczenie ładunku, np. poprzez owinięcie folią stretch czy założenie specjalnych pasków zabezpieczających. Gwarantujemy całkowitą zgodność, dzięki której możliwy jest zarówno ekonomiczny, jak i bezpieczny transport hurtowy na paletach. Serdecznie zapraszamy do współpracy z IPS-Europe — producentem kartonów paletowych.

Oferujemy

  • Opakowania z tektur 3, 5 i 7 warstwowych
  • Polipropylenu kanalikowego
  • Piany PE
  • Opakowania drewniane

Szybki kontakt

IPS Europe Sp. z o.o.

Ul. Gospodarcza 24

32-600 Oświęcim

 

tel: 33 844 74 44

        570-566-328

        535-751-690

E-mail: biuro@ips-europe.pl